https://www.facebook.com/milovniceknihcte/

Knihy přečtené za srpen 2018

1. září 2018 v 10:47 | Zuza |  Přečtené knihy
Ahoj, přináším vám nové přečteno. Tentokrát za srpen 2018Jako první Vám představím knihy, které jsou moje vlastní a teprve potom knihy pracovní Usmívající se
Tak jdeme na to!

Jako první jsem přečetla (dočetla) knihu Pán prstenů společenstvo prstenů od známého Johna R. R: Tolkiena. Kniha nebyla špatná celkem mě i bavila, ale trochu mě mrzelo, že se film tolik odklonil od knižní předlohy. Kniha je, ale velmi dobrá.
Potok jsem se pustila do historického románu Růže a měč od Sandry Paretti. Já moc historické romány nečtu, tedy pokud nemám období kdy hltám jeden za druhým Smějící se, ale tento mě opravdu bavil. Můžu ho vřele doporučit i když nevím jestli půjde ještě koupit, pokud budete mít zájem tak spíše obejděte antikvariáty nebo bazary.
Dále mě čekal Střet králů od George R. R. Martina. Je to velmi dobré pokračování Hry o trůny, kterou musíte znát pokud se chcete pustit do této knihy Usmívající se opět mohu jen a jen doporučit.
Jako oddychovku jsem použila knihu Rychlý jako vítr od Carol Wimmer. Je to psáno podle stejnojmeného filmu. A je to stejně krásné jako film. Jediné co mě na této knize štvalo je fakt, že ten či ta co dělali překlad měli ponechat původní jména. Ale jinak dobré čtení na cca dvě hodiny.
Potom mi do ruky přišla kniha Manželé odvedle od Shari Lapeni.Tuto knihu nebudu nijak dlouze představovat už jen protože ji skoro všichni četli a na blogu je moje recenze.
Dále jsem po dlouhé době dočetla knihu odbornějšího rázu. Putování přírodou: stromy, květy, ptáci. Kniha je krásně zpracovaná. Je plná fotografií, rad a návodů. Třaba jak si udělat herbář nebo jak se stát ornitologem. Kniha je podle mě vhodní i pro menší čtenáře a čtenářky. Je to podle mě nenásilná forma jak seznámit děti s okolní přírodou.
Jako poslení jsem přečetla knihu od mého oblíbeného autora Louise L'Amoura a to Šedé jezdce. Jedná se o klasický western a je na velmi dobré úrovni. Ano autor má lepší díla, ale toto je jako oddychovka a zpestření velmi dobré.
Tak a to byly všechni knihy z mé knihovničky co jsem přečetla.

Teď se koukneme na knihy pracovní.
Jako úplně první jsem v srpnu přečetla knihu od Jacka Ketchuma a to Po sezoně. Kniha se velmi překvapila a nadchla. Je to opět nápsáno stylem, který čtenáře donutí aby se koukal přes rameno jestli za ním nejde nějaký psychopat. Kniha se četla opět velmi dobře a jsem ráda, že jsem si jí mohla přečíst a že se u nás jeho knihy vydávají.
Když Anna zmizela od Alex Lake, To je kniha, po které jsem sáhla v práci když jsem dčetla Manželé odvedle. Na to, že se jedná o velmi podobné téma, tak je to i jiné. Nejem v tom že dítě je starší (než u manželu), ale i stylem jakým to autor podal. Jedná se opět o unos dítěte, ve kterém ale nejde o peníze, ale o psychické týrání její matky. Víc říkat nebudu, protože nechci vyzradit děj.
Po Anně přišel čas na další díl mangy Death Note od Tsagumi Ohba, tentokrát třetí díl. Jelikož se jedná o pokračování tak nebudu nic prozrazovat. Jedná se o velmi pěknou serii, která má nádherné ilustrace. Jednou časem si tuto serii koupím celou, jenom ještě nevím kdy. Smějící se
A jako poslední pracovní knihu jsem si vzala Harryho Pottera a Prokleté dítě od J. K. Rowling. A ano vím, že není na fotce, já ho tam zapoměla dát Smějící se. Kniha je psána formou scénáře, což sice urychlí čtení, ale mě osobně vadilo to, že tam není žádný popis prostředí ve kterém se postavy nacházeli. U mě to určitě nebude favorit od této autorky.

Tak a to je konec vážení. a pokud umím počítat, to není ale uplně jisné, tak jsem za srpen přečetla celkem jedenáct knih. To není uplně málo, ale mohlo jich být více, kdybych se nezdržovala knihymi, které mě uplně nebaví.

Do komenářů mi napište co jsem za srpen přečetly vy a co říkáte na moje přečtené knihy. Mějte se hezky a Ahoj příště.

PS: U nás PRŠÍ!! Po velmi dlouhé době Smějící seSmějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama